Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-FCU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Ovidiu Burcă

Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-FCU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Ovidiu Burcă. A fost o reeditare a meciului din Superliga, din urmă cu două etape.

De această dată, Dinamo-FCU Craiova s-a jucat în grupele Cupei României. Doar 4000 de oameni au fost la disputa de pe Arena Naţională.

S-a terminat Dinamo-FCU Craiova

Dinamo a început foarte bine meciul şi a deschis repede scorul, prin Amzăr, în minutul 18. Câinii au jucat mai bine în prima parte, dar nu au mai marcat. FCU Craiova a reuşit egalarea prin Bahassa, în minutul 66, din penalty. S-a terminat Dinamo-FCU craiova 1-1 şi cele două echipe încă mai păstrează şanse de calificare mai departe.

Dinamo – FCU Craiova, echipele de start:

DINAMO (3-5-2): Golubovic – Giafer, Patriche (cpt.), R. Grigore – Moura, Larrucea, I. Roșu, Iglesias, Amzăr – Gregorio, Abdallah
Rezerve: Dujmovic – Lucas Alves, Politic, V. Borcea, Bordușanu, Al. Irimia, N. Roșu, Cr. Costin, Ghezali
ANTRENOR: Ovidiu Burcă

FCU CRAIOVA (4-4-2): Gurău – Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, Mascarenhas – R. Negru, Buta, Albu (cpt.), Van Durmen – Chițu, Blănuță
Rezerve: Mogoșanu – Vl. Achim, Ibrahim, Blidar, Vl. Pop, Baeten, Diamantis, Bahassa, Asamoah
ANTRENOR: Paul Răducan

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca)