Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu! Ce a făcut echipa fostului selecţioner la ultimul meci. Poliţia a intervenit, de urgenţă / Video

Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu! S-a aflat ce a făcut echipa fostului selecţioner la ultimul meci. Poliţia a intervenit, de urgenţă. Un nou meci cu scandal în Grecia pentru echipa antrenorului român.

Răzvan Lucescu încă mai speră la titlu în Grecia. Asta după ce PAOK Salonic s-a impus în ultima etapă.

Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu!

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o pe AEK Atena, scor 3-2, în play-off-ul primei ligi din Grecia. Cu această victorie, echipa fostului selecţioner a stopat seria de 3 meciuri consecutive fără victorie în prima ligă, unde ocupă locul 2, cu 71 de puncte.

Echipa antrenorului român a început meciul perfect. Giannis Konstantelias a deschis scorul după doar 3 minute de joc. Apoi, AEK a reușit să egaleze prin Orbelin Pineda. În minutul 72, partida a fost întreruptă din cauza unui conflict între staff-urile celor două formații. Răzvan Lucescu a stat departe de evenimente, urmărind de la distanță.

Oaspeții au trecut la conducere în minutul 75, când Domagoj Vida a marcat cu o lovitura de cap. Konstantelias a reușit „dubla” în minutul 81, iar PAOK s-a aruncat în ata. Golul care a adus bucuria pe stadionul Toumba a venit în minutul 90. Atunci spaniolul Joan Sastre l-a învins pe Athanasiadis.

PAOK a luat o opțiune importantă pentru calificarea în cupele europene. Cu 3 meciuri înainte de finalul sezonului, echipa din Salonic este la egalitate de puncte cu Panathinaikos, locul 3 și la un punct deasupra celor de la Olympiakos, de pe locul 4.

Echipa lui Răzvan Lucescu mai are de disputat 3 meciuri de foc: cu Olympiakos (acasă), cu Panathinaikos (acasă) și derby-ul cu rivala din oraș, Aris Salonic (deplasare).

Lucescu mai are o șansă chiar dacă nu va prinde podiumul la finalul sezonului. Se poate califica în cupele europene dacă Panathinaikos o va învinge pe Aris în finala Cupei Greciei. Condiția ar fi ca PAOK să termine pe locul 4, lucru asigurat deja din punct de vedere matematic.