No mercy! Liverpool a călcat-o în picioare pe Manchester United, i-a dat șase goluri într-o repriză! Titluri fabuloase în presa britanică, după un șocant 7-0!

Cine și-ar fi putut imagina așa ceva în minutul 42 când Casemiro introducea primul balonul în plasă? But, hey, this is Anfield, nu-i așa?

Și la doar un minut după ce reușita lui Manchester United a fost anulată pe motiv de ofsaid, Cody Gakpo pornea tăvălugul.

Ce a urmat însă după pauză a fost ca-ntr-un meci de box în care Liverpool și-a trimis de 6 ori la podea adversarul, salvat într-un final de gong.

Nunez (minutul 47), Gakpo (minutul 50), Salah (’66 și ’83), Nunez (’75) și Firmino (’86) au dus scorul la un indecent 7-0! La 5-0, fanii lui United n-au mai suportat și au părăsit stadionul.

sursa: captură TV

O dată la o sută de ani!

În Premier League așa ceva se întâmplă la o sută de ani. Cum de altfel și un asemenea scor între acești doi coloși. Statistica spune că este cea mai mare diferență din istoria acestui duel, după un 7-1 pentru Liverpool înregistrat în 1895, când United se numea Newton Heath.

Presa din Albion s-a întrecut în titluri de senzație, după această execuție în direct. ”Seven up!”, a titrat celebrul tabloid The Sun. Iar pe Jurgen Klopp l-a umflat râsul chiar și în timpul flash-interviului, neamțul stăpânindu-se cu greu să pară serios.