Mihai Stoica face dezvăluirea serii! Este cutremur în Superliga. Ce i-ar fi spus Ovidiu Haţegan după FCSB-CSU Craiova

Mihai Stoica face dezvăluirea serii! Este cutremur în Superliga. S-a aflat ce i-ar fi spus Ovidiu Haţegan după FCSB-CSU Craiova. Sunt amănunte absolut incredibile care ies abia acum la iveală.

Mihai Stoica vine cu dezvăluiri incredibile. S-a aflat ce s-ar fi întâmplat după FCSB-CSU Craiova 1-1.

Mihai Stoica face dezvăluirea serii!

Managerul general al celor de la FCSB, Mihai Stoica, a contestat faza premegătoare golului de 1-1, venit în primul minut al prelungirilor. Oficialul spune că lovitura de la colțul terenului nu ar fi trebuit dictată. Mingea ar fi atins și mâna lui Roguljic înainte să părăsească terenul.

„Mi-e foarte greu să discut despre meciul ăsta fără a reliefa că golul din prelungiri a fost marcat în urma unei greșeli de arbitraj. Înseamnă viciere și puncte foarte importante pierdute de noi. A fost lovitură de poartă, iar Cojocaru a zis 6 metri! Când mingea a ieșit din mâna lui Roguljic, Cojocaru a zis 6 metri. A fost întors de asistent.

Am vorbit cu Ovidiu Hațegan după meci, a văzut reluările… nu știu ce reluări a văzut, dar a zis că am dreptate. Dar nu avea cum să îl ajute, nu e fază de VAR. Viciere de rezultat!

Solicit în mod public înregistrarea discuției de la faza premergătoare golului egalizator. O au, există cutia neagră de la VAR. S-a mai publicat. Aș dori și eu să aflu ce a fost acolo, ca să îl absolvim pe Cojocaru de vină. Eu nu-l culpabilizez dacă a mers pe mâna asistentului”, a spus Mihai Stoica, în direct la Orange Sport.

Mihai Stoica a analizat și continuarea fazei, golul primit din corner de FCSB. „Că cei de la Craiova au o părere foarte bună despre cum au jucat, e treaba lor. La corner, indubitabil vina lui Târnovanu.

La portar greșeala se vede și poate fi fatală. A intervenit formidabil la singura ocazie a Craiovei din tot meciul, la Koljic, și era eroul meciului dacă nu greșea la gol. Ce VAR avem noi? Noi n-am văzut vreodată o proiecție. Eu am senzația că nu avem vreun soft. Ferească Dumnezeu! Ne arată un cerc, poți să îl faci și cu rujul. Eu nu contest, dar am senzația că e ceva în neregulă cu VAR-ul nostru la fazele astea. Eu am fost pe teren, ăsta n-a fost ofsaid niciodată”, a tunat Mihai Stoica.