Mihai Stoica nu are liniște după egalul cu CSU Craiova. A transmis un mesaj la primele ore ale dimineții: `Pierdem puncte în prelungiri, nemeritat și cu greșeli de arbitraj`

FCSB și CSU Craiova au remizat aseară, scor 1-1, într-o partidă din cadrul etapei a 26-a din Superligă. Vicecampioana a deschis scorul în minutul 1.

Golul marcat de Edjouma în primul minut i-a ajutat pe vicecampioni să conducă pe tabela de marcaj până în prelungirile partidei.

Elvir Kojlic, atacantul lui CSU Craiova, a închis însă tabela cu un gol marcat în minutul 90+2.

FCSB – CSU Craiova, meci plin de tensiune

Derby-ul a fost unul extrem de tensionat, iar faza cea mai discutată a avut loc în prima repriză.

David Miculescu, jucătorul lui FCSB, a scăpat singur spre poarta oltenilor și a fost faultat din spate de Ndong.

Fundașul lui CSU Craiova a văzut roșu direct din partea arbitrului, dar decizia a fost întoarsă de VAR.

Observatorii din camera VAR au sesizat un offside la atacantul lui FCSB, iar decizia eliminării lui Ndong a fost anulată de arbitrul central.

În această dimineață, Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a avut o ieșire furibundă pe pagina sa de Facebook.

Meme a comparat partida de aseară cu parcursul din sezonul trecut și s-a arătat extrem de supărat pe arbitrajul de care beneficiază FCSB-ul.

Spre sfârșitul mesajului său, Mihai Stoica, a devenit mai optimist și a ținut să laude galeria pentru susținerea de care dă dovadă.

„În sezonul trecut am câștigat foarte multe meciuri în prelungiri, părea că e anul nostru. A venit o greșeală de arbitraj și totul s-a terminat înainte de a juca ultima etapă cu titlul pe masă.

Acum, pierdem puncte în prelungiri. Nemeritat și cu greșeli de arbitraj. Doar că suntem în continuare la mâna noastră. Iar cu o asemenea susținere din Peluza Nord (dublată de tribune aseară), suntem încrezători că – deși nu pare – anul acesta va fi al nostru.

Pentru că anul ăsta chiar jucăm fotbal”, a fost mesajul postat de Mihai Stoica.