Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu mai are nicio şansă. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu mai are nicio şansă. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Jucătorul român continuă să nu prindă minute la Alaves, în La Liga. Şi în ultima partidă de campionat a fost uitat pe banca de rezerve de către antrenorul bascilor.

Ianis Hagi are mari probleme la Alaves. Împrumutat de Rangers în La Liga, pentru a prinde minute, tricolorul se află în aceeaşi situaţie.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Ianis Hagi a privit, din nou, doar de pe banca de rezerve meciul echipei sale. A fost rezervă neutilizată la Alaves în disputa terminată la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Mallorca, în etapa a 26-a din La Liga.

La Alaves, gazdele, fără Ianis Hagi pe teren, au deschis scorul în minutul 76, prin Carlos Benavidez. Acest jucător intrase pe teren cu numai patru minute înainte. Matija Nastasic a egalat în minutul 88 şi partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Atacantul român Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată la Alaves. Bascii au 29 de puncte acumulate şi se clasează pe locul 12 în clasament. de partea cealaltă, Mallorca este pe 16, cu 24 de puncte.

Astfel, se înmulţesc meciurile în care jucătorul român nu apare deloc în tricoul lui Alaves. De altfel, s-a speculat că Ianis îşi va încerca, din vară, norocul la Boavista, în Portugalia. Totuşi, Edi Iordănescu a spus clar. Jucătorii care nu vor juca la echipele de club, nu vor fi convocaţi la EURO 2024, din Germania.