Lovitură totală pentru Elias Charalambous! Ce se întâmplă cu vedeta celor de la FCSB. Mihai Stoica rupe tăcerea

Lovitură totală pentru Elias Charalambous! S-a aflat ce se întâmplă cu vedeta celor de la FCSB. Mihai Stoica rupe tăcerea. Detaliile date de oficialul vicecampioanei despre accidentarea pe care a suferit-o Alexandru Băluță.

Alexandru Băluță a suferit o accidentare destul de gravă la meciul cu Poli Iași, scor 3-1. Mijlocașul a acuzat probleme medicale și a fost imediat înlocuit, în minutul 84, de Eduard Radaslavescu.

Mihai Stoica a dezvăluit că Alexandru Băluţă a suferit o leziune fibrilară de gradul 2B, şi nu se poate trata la vraciul Marijana. Zona accidentată se află la tendon, unde vraciul nu face terapie.

„Băluță nu merge la Belgrad. E o accidentare în zona tendonului, unde Marijana nu face terapie. Leziunea lui fibrilară e de gradul 2B. Ar trebui ca partea a doua a cantonamentului să o facă alături de echipă, dacă va face ce trebuie în perioada de pauză”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Alexandru Băluţă a mai avut parte de o accidentare gravă în acest sezon. Mijlocaşul „s-a rupt” şi în duelul retur cu CSKA 1948 Sofia, din preliminariile Conference League. Din cauza accidentări de la momentul respectiv, Băluţă a ratat cinci meciuri, trei din Superliga şi „dubla” cu Nordsjaelland.