Ionuț Lupescu dă de pământ cu șefii de la Dinamo. Mesajul clar transmis de ‘Kaizer’.

Fosta legendă a lui Dinamo și-a spus părerea după înfrângerea „câinilor” din prima etapă de campionat.

După revenirea în SuperLigă, Dinamo a pierdut în fața echipei din Bănie, CSU Craiova, scor 2-0.

Ionuț Lupescu a fost prezent la meci și a făcut cateva observații, atât despre echipa din Craiova, cât si despre dinamoviști.

„În prima repriză nu s-a văzut o diferență între o nou-promovată și Craiova. Cred că am reușit destul de bine să menținem un joc bun. În repriza a doua dacă am fi marcat din penalty poate ar fi fost egal, ceea ce ar fi fost foarte bine pentru noi.

Se vede diferența între Liga 2 și Liga 1. Craiova, cu toate că nu a făcut un meci foarte bun, are jucători mai cu experiență. Eu cred că băieții încearcă tot ce depinde de ei, să joace cât se poate de bine, dar cred că Ovidiu Burcă mai are nevoie de întăriri. Sper ca cei din conducere să găsească soluții să mai aducem câțiva jucători pentru acest campionat”, a precizat Lupescu.

Acesta a fost întrebat de jurnaliști de despre obiectivul pe care Dinamo ar trebui să îl impună.

„Eu m-aș bucura să rămânem în Liga 1. Dacă vom fi o echipă care promovează și apoi retrogradează… nu e bine să te obișnuiești cu retrogradarea, Dinamo merită mult mai mult. Dar depinde foarte mult de conducători, ca ei să investească”, a declarat „Kaizerul”.