Eugen Neagoe, avertisment pentru propria echipă! Antrenorul lui CSU Craiova, nemulţumit după victoria cu Dinamo: ‘Nu sunt mulţumit’

Eugen Neagoe, avertisment pentru propria echipă! Antrenorul lui CSU Craiova, nemulţumit după victoria cu Dinamo. Chiar dacă echipa sa a bătut cu 2-0 no-promovata şi-a criticat jucătorii.

Eugen Neagoe era nervos pe propria echipă. A fost extrem de nemulţumit de prima repriză a echipei sale.

Eugen Neagoe, avertisment pentru propria echipă!

„Am făcut o primă repriză modestă. Nici eu nu mă aşteptam să jucăm aşa. În rperiza a doua băieţii au avut o altă atitudine. Şi-au dat seama de greşeala făcută. În repriza a doua am marcat şi am câştigat. Nu sunt mulţumit de joc şi în special de prima repriză. Dinamo aşa cum am spus e o echipă periculoasă. Bravo lui Ovidiu Burcă pentru ce au făcut. Au avut spirit şi atitudine în prima repriză. Am avut echipă mai valoroasă şi am câştigat.

Ştiu ce s-a întâmplat. Jucătorii ştiu şi ei ce au greşit. Sper să ne trezim. Oţelul, următorii noştri adversari, ar fi trebuit să câştige cu UTA. „, a spus Eugen Neagoe, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Acesta a vorbit şi despre accidentarea lui Koljic. Mai mult, spune că intervenţia lui Mihai Rotaru de la final a fost una simplă. Nu a criticat pe nimeni, doar a felicitat echipa pentru victorie. „De la toţi băieţii aştept foarte mult. E bine că a apărat penalty. De aia apără că e portar foarte bun, să apere. Toţi trebuie să ne facem treaba. Pe Koljic am vrut să-l bag la pauză. N-am putut. Îmi pare rău, sper să nu fie ceva grav. A simţit o durere foarte mare.

Ne-a felicitat pentru victorie şi atât patronul. Nimic mai mult”, a mai spus Neagoe, la finalul meciui câştigat în faţa celor de la Dinamo.