Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-CSU Craiova. Meciul, decis de două penalty-uri

Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-CSU Craiova. Meciul, decis de două penalty-uri. Unul a fost marcat, iar celălalt a fost ratat. Echipa lui Ovidiu Burcă s-a prezentat mediocru în prima apariţie în Superliga după promovare.

Dinamo nu a putut să îi facă faţă lui CSU Craiova, deşi echipa lui Eugen Neagoe a jucat foarte slab.

S-a terminat Dinamo-CSU Craiova

Prima repriză din meciul Dinamo-CSU craiova a fost una foarte slabă. Dinamo s-a apărat, iar oltenii au reuşit cu greu să se apropie de poartă. Partea secundă a debutat furibund în faţa a 6900 de spectatori pe Arcul de Triumf.

Oaspeţii au deschis scorul din penalty, prin Andrei Ivan, în minutul 54. Ahmed Bani a avut şansa egalării. A ratat însă un penalty, trei minute mai târziu. În prelungiri, Markovic a făcut 2-0, pe contraatac. S-a terminat Dinamo-CSU Craiova 0-2 şi oaspeţii încep bine noul sezon de Superliga. Pentru Dinamo urmează Derby de România cu FCSB. De partea cealaltă, oaspeţii vor juca acasă, etapa viitoare, contra altei nou-promovate, Oţelul.

Dinamo – CSU Craiova » Echipele de start

Dinamo: A. Golubovic – G. De Moura, Giafer, Bena, Amzăr – N. Roșu, Larrucea, D. Iglesias, Ghezali – A. Bani, Abdallah
Rezerve: Dujmovic – V. Borcea, R. Grigore, Patriche, Țîră, Concalo Gregorio, Cr. Costin, I. Roșu, Dr. Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă

Rezerve: Lazar – Badelj, Ndong, Mateiu, Căpățînă, Ișfan, M. Danciu, Markovic, Koljic
Antrenor: Eugen Neagoe

CSU Craiova: I. Popescu – Borța, Zajkov, R. Silva, N. Bancu – Al. Crețu, Screciu – A. Ivan, Roguljic, Mitriță – A. Trică

Stadion: „Arcul de Triumf” (București)
Arbitru: Horațiu Feșnic / A1: Valentin Avram; A2: Alexandru Cerei