Imaginile momentului cu Sorana Cîrstea. S-a aflat unde și-a petrecut jucătoarea de tenis vacanța / Foto

Sorana Cîrstea a încheiat sezonul și a decis să plece în vacanță. Jucătoarea de tenis a postat în ultimele zile mai multe fotografii, iar în final a dezvăluit și ce destinație a ales.

Românca a avut un sezon de excepție. Dacă la începutul anului era pe locul 45 WTA a reușit să urce până pe poziția 26.

Imaginile momentului cu Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea a decis că Transylvania Open să fie ultimul turneu la care să joace în acest sezon. Deși a fost favorită numărul 1, a fost eliminată prematur, în turul 1.

Cîrstea a plecat imediat într-o vacanță împreună cu iubitul ei Ion Țiriac jr. dacă cele mai multe vedete aleg destinații unde se poate face plajă, jucătoarea de tenis a decis să meargă în Finlanda. A postat mai multe fotografii, iar fanii le-au apreciat imediat.

„Mulțumesc Finlanda pentru o vacanță minunată”, a scris jucătoarea de tenis în dreptul uneia dintre fotografiile postate.

Cîrstea: „Sezonul de tenis 2023 a ajuns la final pentru mine”

Sori a avut un an foarte bun în care a reușit să urce pe locul 26 WTA, după ce l-a începutul sezonului era pe poziția 45. La Indian Wells a ajuns în sferturi de finală, la Miami  în semifinale, la US Open în sferturi de finală și a luat titlul la Reus. Ultimul turneu la care a participat în acest sezon a fost cel de la Cluj, Transylvania Open. A pierdut însă în fața Evei Lys, în primul tur al turneului WTA 250 Transylvania Open, scor 6-3, 6-3.

„Sezonul de tenis 2023 a ajuns la final pentru mine. Au fost momente uimitoare, amintiri frumoase, meciuri grele și multe emoții, atât pozitive, cât și negative. Ca de fiecare dată, vă mulțumesc tuturor pentru susținere!”, a fost mesajul Soranei Cîrstea, la final de sezon.