Sorana Cîrstea, imaginile momentului. Ce a făcut după ce a anunțat că sezonul 2023 s-a încheiat pentru ea / Foto

Sorana Cîrstea a anunțat în urmă cu câteva zile că nu va mai participa la niciun turneu în acest sezon.

Jucătoarea de tenis a decis să-și ia o scurtă vacanță și le-a arătat și fanilor săi imagini.

Sorana Cîrstea, imaginile momentului

Jucătoarea din Târgoviște a avut un an foarte bun în care a reușit să urce pe locul 26 WTA, după ce l-a începutul sezonului era pe poziția 45. Sorana Cîrstea a avut rezultate de excepție la Indian Wells (sferturi de finală), Miami (semifinale), US Open (sferturi de finală) și titlul la Reus. Ultimul turneu la care a participat în acest sezon a fost cel de la Cluj, Transylvania Open, unde a fost eliminată în primul tur, chiar dacă a fost favorită numărul 1.

Acum, jucătoarea de tenis a plecat în vacanță, cel mai probabil însoțită de iubitul ei, Ion Țiriac Jr. A postat și câteva imagini pe Instagram pentru fanii săi.

Anunțul făcut după Transylvania Open

Sorana Cîrstea a decis să pună capăt acestui sezon competițional și vrea să înceapă pregătirea pentru 2024. Aceasta a postat un anunț pe pagina de socializare în care și-a anunțat fanii ce planuri are.

„Sezonul de tenis 2023 a ajuns la final pentru mine. Au fost momente uimitoare, amintiri frumoase, meciuri grele și multe emoții, atât pozitive, cât și negative. Ca de fiecare dată, vă mulțumesc tuturor pentru susținere”, a fost mesajul Soranei Cîrstea.