Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Decizie de ultimă oră a șefului de la FCSB. Gică Hagi trebuie să știe.

FCSB a câștigat cu 3-0 împotriva CSU Craiova, duminică seara, în derby-ul etapei a 23-a din SuperLiga.

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous!

Gigi Becali (65 de ani) a comentat situația lui Darius Olaru (25 de ani), cel care a primit un cartonaș galben și va rata următorul meci, împotriva Farului, din cauza suspendării.

„Nu-i problemă că lipsește Olaru, are cine să joace acolo. Nu Baba. O să joace Băluță, altă rocadă o să fie”, a spus Gigi Becali.

Victor Pițurcă a analizat partida CSU Craiova – FCSB, scor 0-3, conform Prosport.

„Consider că, pentru campionatul nostru, per total a fost o partidă bună. Aș spune că mai ales prima repriză, una în care Craiova a făcut un presing foarte avansat, pe tot terenul. Cu toate acestea, s-a observat însă precipitare multă în jocul ambelor echipe.

Au fost multe greșeli, erori la pasare… Probabil rezultatul e dur pentru Craiova, destul de mare diferența, până la urmă, cred eu, față de ceea ce s-a întâmplat în teren. E clar că a câștigat echipa mai valoroasă și cea care a știut să gestioneze mult mai bine anumite momente decisive ale jocului.

Craiova cred că a pierdut jocul la ratarea ocaziei imense pe care a avut-o într-un moment în care lucrurile erau încă destul de echilibrate. Dacă Mitriță marca și era 1-0, altul era deznodământul partidei, foarte probabil. Firește, a ratat și Băluță, de partea cealaltă, o ocazie mare la câteva minute distanță. Dar acolo nu cred că e vinovat pentru că a ratat, cât pentru faptul că nu a pasat coechipierului…

Craiova a avut, putem spune, și ghinion, dar ghinion între ghilimele, să primească gol din penalty în prelungirile reprizei, într-un moment important al meciului. Apoi, în repriza secundă, s-a văzut efortul depus de jucătorii Craiovei. Și a venit alt ghinion între ghilimele, să primești golul doi atât de rapid după pauză”, a spus Pițurcă.