Gică Hagi se implică în scandalul momentului! Și-a ieșit din minți după meci. Ce l-a enervat pe antrenorul Farului

Gică Hagi se implică în scandalul momentului! „Regele” și-a ieșit din minți după meci. Ce l-a enervat la culme pe antrenorul Farului.

Gică Hagi s-a enervat la culme, după ce Farul a făcut un nou pas greșit în lupta pentru titlu. „Marinarii” au fost egalați în minutul 90 de către cei de la Sepsi, iar partida s-a terminat cu scorul de 1-1.

Gică Hagi a fost nemulțumit de arbitraj

Gică Hagi a fost nemulțumit de arbitraj. Antrenorul celor de la Farul s-a declarat deranjat de faptul că jucătorii săi au fost surprinși de multe ori în offside. Acesta a făcut referire la o fază controversată din minutul 64, atunci când Andrei Borza a scăpat periculos către poartă, dar a fost semnalizat în offside.

„La toate fazele a fost ofsaid? Au fost foarte multe, știu, eu ce să fac? N-am ce să fac! Eu cred că, mai ales în a doua repriză, n-a fost ofsaid 100%! La Borza n-a fost ofsaid! Nu o să stau să vorbesc de greșeli, vorbește toată România de greșeli.

Mergem înainte. Noi trebuia să facem 2-0, Louis a avut o ocazie enormă, probabil din cauza oboselii. Portarul a scos-o, e meritul lui. Am luat golul, așa s-a scris istoria, mergem acasă, ne încărcăm pentru meciul care vin. Suntem în luptă”, a spus Gheorghe Hagi, la conferința de presă.

Farul rămâne însă lider în Superliga, cu 43 de puncte după 6 etape disputate. Poziția secundă este ocupată de cei de la CFR Cluj, care au 38 de puncte în 5 meciuri jucate. Podiumul este încheiat de către cei de la FCSB, cu 37 de puncte în 5 partide.

Formația „roș-albastră” se va duela astăzi, în deplasare, cu cei de la CSU Craiova, iar în cazul unei victorii, elevii lui Elias Charalambous se vor apropia la 3 puncte de lider.