Gică Hagi şi-a ieşit din minţi! A făcut scandal la finalul meciului cu Sepsi. Ce l-a scos din minţi pe antrenorul Farului

Gică Hagi şi-a ieşit din minţi! A făcut scandal la finalul meciului cu Sepsi. S-a aflat ce l-a scos din minţi pe antrenorul Farului. Totul s-a întâmplat după ce liderul Superligii a fost egalat pe final, după reuşita lui Mazilu.

Gică Hagi a ratat şansa de a se îndepărta de urmăritoare. S-a terminat Sepsi-Farul 1-1 şi antrenorul oaspeţilor şi-a ieşit din minţi la final.

Gică Hagi şi-a ieşit din minţi!

„Am pierdut două puncte. Am făcut un meci defensiv bun, ofensiv mai puţin bun. Ştiam că întâlnim o echipă care dacă îi lăsăm mingea este agresivă. Când primeşti gol în ultimele minute suntem supăraţi cu toţii. Dacă i-ai dat ocazia să marcheze, a marcat. Suntem toţi supăraţi.

Să fim serioşi. Aşa să băgăm întrebări de pe stradă. Unele lucruri nu s-au făcut. Nu o să stau să spun ce detalii sunt. sepsi nu a făcut două pase până în minutul 70. Noi suntem pe primul loc, suntem cei mai bună. Nu avem bugetul şi nu credeam că vom ajunge aici. Cum să fim favoriţi cu bugetul pe care îl avem noi? Din afară sau de la televizor e foarte uşor să vezi fotbalul.

Suntem pe primul loc, dar voi scoateţi cele mai rele în faţă. Eu vă spun una şi voi spuneţi alta. Eu joc cu copii. Puneţi întrebări la care mie îmi e greu să răspund.

Nu am avut inspiraţie acolo în faţă. Louis Munteanu a avut şansă rarisiăm. Făceam 2-0 acolo şi se termina meciul”, a spus Hagi, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Şi Louis Munteanu a fost de acord că echipa sa a făcut un meci mai slab. „Un meci mai prost pentru noi, dar ne revenim şi câştigăm etapa viitoare. Jucăm pentru trei puncte, dar acasă vom juca mai bine şi o să câştigăm. Nu am fost noi. Nu am avut acea posesie pe care o avem mereu. A fost o seară mai proastă pentru noi. Atât”, a spus Louis Munteanu, conform sursei citate.