Final pe muchie de cuţit pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo – Hermannstadt. Ce au făcut băieţii lui Zeljko Kopic

Final pe muchie de cuţit pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo – Hermannstadt. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Zeljko Kopic după umilinţa încasată etapa trecută, 0-4 cu cei de la CFR Cluj.

Dinamo a prins viteză în Superliga. Câinii lui Zeljko Kopic continuă forma bună. Au uitat deja de umilinţa din Gruia.

S-a terminat Dinamo – Hermannstadt

Dinamo a suferit mult în meciul cu sibienii. Totuşi, a început meciul mai bine şi a deschis scorul prin Gregorio, în minutul 25, spre bucuria celor 6385 de fani prezenţi la meci, număr oficial. La acest meci, Zeljko Kopic l-a debutat ca titular şi pe atacantul kosovar Astrit Selmani.

Sibienii au dominat toată repriza, dar nu au reuşit să înscrie din situaţii favirabile. Gabi  Iancu sau Ianis Stoica nu au reuşit să-l învingă pe portarul Golubovic. Oamenii lui Marius Măldărăşanu nu au arătat deloc precum o echipă care vrea în play-pff. Scor final Dinamo-Hermannstadt 1-0 şi câinii se apropie de locul de baraj, în timp ce sibienii pierd 3 puncte mari în lupta pentru play-off.

Dinamo – Hermannstadt, echipe de start:

DINAMO (3-4-3): Golubovic – Edgar Ie, Velkovski, Patriche (cpt.) – De Moura, Gnahore, Pavicic, Bordușanu – Abdallah, Astrit, Gregorio
Rezerve: Răilean, Began – D. Irimia, Cr. Costin, R. Grigore, N. Roșu, Ilic, Al. Irimia, Bani, P. Neagu
Absenți: Amzăr, Politic (accidentați), Homawoo, Milanov (incerți)
Antrenor Zeljko Kopic

HERMANNSTADT (4-4-2): Căbuz – Butean, Găman, I. Stoica (cpt.), Opruț – Balaure, Murgia, Mino, I. Stoica – G. Iancu, D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu, I. Pop – Media, Antoche, Biceanu, Valente, K. Ciubotaru, Jipa, Cr. Neguț, Bejan, Oroian, N’Goma
Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion „Arcul de Triumf”
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) / Asistenți: Marinescu Vasile (Bucureşti), Tunyogi Ferencz (Zalău)
Arbitru VAR: Barbu Marian (Făgăraş) / Asistent VAR: Slabu Stelian (Braşov)