Antrenorul lui Tottenham a luat decizia. Radu Drăgușin, titular în meciul cu Manchester City + Vești bune și pentru Ianis Hagi

Antrenorul lui Tottenham a luat decizia. Radu Drăgușin este titular în această seară în Tottenham – Manchester City, de la ora 22.00, într-un meci restanță din runda #34 din Premier League.

Ianis Hagi face și el parte din pimul 11 al celor de la Deportivo Alaves în meciul cu Real Madrid, disputat azi, de la ora 22.30, în etapa cu numărul 36 din La Liga.

Radu Drăgușin, titular în meciul cu Manchester City

După ce etapa trecută Radu Drăgușin a jucat aproape 20 de minute, acum Ange Postecoglou l-a titularizat pentru prima dată după 7 meciuri.

Tottenham – Manchester City, echipe de start
Tottenham: Vicario – Porro, Drăgușin, Romero, Van de Ven, – Hojbjerg, Bentancur, Sarr, Maddison, Johnson – Son
Rezerve: Austin, Royal, Skipp, Hall, Lo Celso, Bryan, Kulusevski, Moore, Scarlett
Manager: Ange Postecoglou

Manchester City: Ederson – Walker, Ruben Dias, Akanji, Gvardiol – Rodri, Kovacic – Bernardo Silva, De Bruyne, Foden – Haaland
Rezerve: Ortega, Moreno, Stones, Ake, Grealish, Doku, Alvarez, Nunes, Bobb, Lewis
Manager: Pep Guardiola

Ianis Hagi, titular!

Ianis Hagi va fi și el titular în meciul cu Real Madrid, contând pentru etapa a 36-a din La Liga. Madrilenii sunt deja campioni după 8 victorii consecutive.

Hagi va juca din nou, după ce cinci meciui până etapa trecută a stat pe bară. La meciul precedent, a întrat în minutul 63 și a dat o pasă de gol lui Guridi, care a stabilit scorul final 2-2.

Echipele de start în Real Madrid – Deportivo Alaves
Real Madrid (4-3-2-1): Courtois T. (P) – Carvajal, Nacho (C), Militao, Mendy – Kroos, Camavinga, Valverde – Bellingham – Rodrygo, Vinicius Junior

Deportivo Alaves (4-3-3): Owono (P) – Gorosabel, Abqar, Marin, Duarte – Guevara, Blanco, Ianis Hagi – Sola, Omorodion, Rioja

Deportivo Alaves  se află pe locul 11 cu 42 de puncte, departe de emoțiile retrogradării.