Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Dinamo. Meciul, decis la VAR

Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Dinamo. Meciul, decis la VAR. Deşi a fost anulat un gol de tuşier, câinii au fost salvaţi de către arbotrajul video. Băieţii lui Ovidiu Burcă au fost peste gazde tot meciul.

Echipa lui Ovidiu Burcă a produs o nouă surpriză. Dinamo s-a impus la Voluntari, cu scorul de 3-2, după două faze incredibile decise de VAR.

S-a terminat FC Voluntari-Dinamo

Voluntariul a deschis scorul repede, prin Matricardi, în minutul 19. Trupa lui Ovidiu Burcă a revenit repede. Gregorio a egalat în minutul 24. În repriza a doua şi-a intrat în rol Vâlceanu. Portarul şi-a bătut joc de propria echipă. Mai întâi, a ieşit aiurea din poartă şi Cristi Costin a făcut 2-1 pentru Dinamo.

Voluntariul a egalat întâmplător, în minutul 80, prin Nemec. Larrucea a marcat în minutul 86 după o nouă ieşire penibilă din poartă a lui Vâlceanu. VAR a validat golul, deşi tuşierul ridicase greşit fanionul.

În minutul 96, Dumiter a fost faultat în careu, dar Radu petrescu i-a dat galben pentru simulare. Noroc cu VAR-ul care l-a salvat de penibil pe arbitru. S-a dictat penalty, dar Sigurjonsson, precum Vâlceanu şi-a bătut joc de propria echipă. A bătut penalty-ul în ultimul hal şi nici n-a prins poarta. Scor final Voluntari-Dinamo 2-3 şi câinii au două victorii consecutive de la revenirea în Superliga.

FC Voluntari – Dinamo, echipe de start

FC Voluntari: Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaș, Aliji – R. Boboc, V. Rață, Crepulja, Doru Andrei – Sigurjonsson, Nemec
Rezerve J. Collado, Paz, Voican, M. Răduț, A. Niță, R. Popescu, Al. Munteanu, Andres, Dumiter
Antrenor: Ilie Poenaru

Dinamo: Golubovic – Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr – Bena – Bani, Larrucea, Politic, Cr. Costin – Gregorio
Rezerve: Dujmovic, Ilic, Țîră, D. Iglesias, Borcea, Abdallah, Giafer, R. Grigore, A. Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti) / A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa) / Arbitru VAR: Costreie Sorin (Buftea), Arbitru AVAR: Marchidanu Marius Cristian (Brăila)