Final halucinant în Spania! S-a terminat Real Madrid-Bayern Munchen. Cine a prins finala Champions League

Final halucinant în Spania! S-a terminat Real Madrid-Bayern Munchen. Cine a prins finala Champions League. A fost o partidă absolut şocantă pentru bavarezi care au pierdut calificarea într-un mod absolut uluitor.

Cei de la Real Madrid au ratat în primele 60 de minute multe ocazii de gol. Manuel Neuer i-a scăpat pe oaspeţi din mai multe situaţii grele.

S-a terminat Real Madrid-Bayern Munchen

În minutul 68, Alphonso Davies a dat lovitura pe contraatac, după o pasă bună a lui Kane. Apoi, a început nebunia. Mai întâi, Thomas Tuchel şi-a îngropat propria echipă. A făcut schimbări de echipă mică şi asta s-a văzut.

Mai întâi, Neuer a scăpat săpunul în faţă, după un şut slab al lui Vinicius. Joselu a profitat de gafa de judeţ a portarului şi a egalat în minutul 88. Peste doar 4 minute, acelaşi Joselu a făcut 2-1 pentru gazde, spre bucuria celor 76.000 de oameni prezenți pe Santiago Bernabeu.

Apoi, Bayern a marcat un gol perfect valabil, dar acesta a fost anulat pentru că s-a ridicat greşit fanionul. VAR nu a putut interveni pentru că arbitrul fluierase deja. Scor final Real Madrid-Bayern Munchen 2-1 şi madrilenii joacă finala Champions League contra celor de la Borussia Dortmund.

Real Madrid – Bayern, echipele de start

Real Madrid (4-3-1-2): Lunin – Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy – Valverde, Tchouameni, Kroos – Bellingham – Rodrygo, Vinicius Junior
Rezerve: Kepa, Courtois, Ceballos, Diaz, F. Garcia, Guler, Joselu, Lucas, Militao, Modric
Antrenor: Carlo Ancelotti

Bayern (4-2-3-1): Neuer – Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui – Pavlovic, Laimer – Sane, Musiala, Gnabry – Kane
Rezerve: Peretz, Chuopo-Moting, Davies, Goretzka, Kim Min-Jae, Muller, Tel, Ulreich, Upamecano, Zaragoza
Antrenor: Thomas Tuchel