Dinamo, învinsă în campionat de FC Argeș Pitești. Argeşenii au făcut diferenţa în ultimele cinci minute

FC Argeş Piteşti a învins-o pe CS Dinamo Bucureşti cu scorul de 82-74 (13-28, 26-13, 14-20, 29-13), luni, pe teren propriu, într-un meci din Grupa 1-10 a Ligii Naţionale de baschet masculin, etapa a 21-a.

FC Argeş Piteşti a învins-o pe CS Dinamo Bucureşti

Cele două echipe au alternat perioadele bune în acest meci, argeşenii făcând diferenţa în ultimele cinci minute. Gazdele au reuşit opt puncte consecutive de la 65-68 la 73-68, iar apoi au scăpat în câştigătoare, conform Agerpres.

MVP-ul piteştenilor a fost Carren Deroyce Wilson Jr, cu 27 de puncte şi 9 pase decisive, susţinut de Nikola Jevtovic, cu 20 p, 11 recuperări.

De la oaspeţi s-au remarcat Darnell Edge, 17 p, 4 rec, 4 p, Jakub Mariusz Wojciechowski, 16 p, 5 rec, şi Donte Jamar Ingram, 13 p, 13 rec.