Mihai Stoica s-a dezlănţuit! Afirmaţii dure ale oficialului de la FCSB. Ce a putut să spună după semifinala dintre Real Madrid şi Bayern Munchen

Mihai Stoica s-a dezlănţuit! Afirmaţii dure ale oficialului de la FCSB. S-a aflat ce a putut să spună după semifinala dintre Real Madrid şi Bayern Munchen din semifinalele Champions League.

Mihai Stoica a avut o ieşire furibundă după această dispută. Nu s-a referit deloc la golul anulat bavarezilor, dar i-a distrus pe portarul şi antrenorul celor de la Bayern.

Mihai Stoica s-a dezlănţuit!

Real Madrid a fost condusă de Bayern cu 1-0 până în minutul 88. A marcat de două ori în decurs de trei minute, de fiecare dată prin Joselu și s-a calificat în finala UEFA Champions League.

Primul gol al gazdelor a venit după o gafă de judeţ a lui Manuel Neuer. Portarul a scăpat în fața un balon șutat de Vinicius. Mingea a sărit chiar la Joselu, care a marcat simplu.

Mihai Stoica l-a ironizat pe Manuel Neuer pentru gafă. Nu a scăpat nici Thomas Tuchel. Antrenorul a fost taxat pentru schimbările de echipă mică făcute când Bayern avea 1-0. ”Du-te la schi, Manuele. Și ia-l și pe nea Tuchel cu tine să facă schimbări”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Bayern Munchen a reușit să egaleze la Madrid, chiar la ultima fază. Golul bavarezilor a fost însă anulat pentru un ofsaid semnalizat înainte ca mingea să intre în poartă. Astfel, VAR-ul nu a putut interveni. Decizia este considerată greșită de specialiștii din arbitraj.

În finala Champions League, Real Madrid va juca împotriva Borussiei Dortmund, care a trecut în semifinale de PSG, scor general 2-0. Finala ediției 2023 – 2024 a UEFA Champions League se dispută pe 1 iunie, de la ora 22:00, pe stadionul Wembley din Londra.