Dan Petrescu și-a trezit echipa! S-a terminat meciul CFR Cluj-FC Argeș. Speranțe înaintea returului cu Lazio

Dan Petrescu și-a trezit echipa. CFR Cluj a câștigat meciul cu FC Argeș, scor 3-1, în etapa 26 din Liga 1. După acest meci, campioana României este pe locul 2 în Superliga, cu 53 de puncte, în timp ce FC Argeș este pe 13 cu 26 de puncte.

Campioana României a deschis scorul rapid. Clujenii au profitat de lipsa de disciplină din defensiva oaspeților, iar Ciprian Deac a marcat după doar două minute. În minutul 26, Janga l-a învins cu o lovitură de cap pe Micu, după o centrare venită de la Camora.

Malele a marcat și el în minutul 45, împotriva fostei sale echipe, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid. După pauză, Kolinger a băgat mingea în propria poartă în minutul 62. În prelungirile meciului, Krasniqi a închis tabela de marcaj.

CFR Cluj – FC Argeș. Echipele de start

CFR Cluj: Scuffet – Braun, Kollinger, Yuri, Camora – Deac, Muhar, Boateng – Petrila, Malele, Janga. Rezerve: Sava, Cr. Manea, Burcă, Hoban, Cvek, Fica, Bîrligea, Krasniqi, Maglica. Antrenor: Dan Petrescu

FC Argeș: Micu – Tofan, Zebic, Turda, Rizzi – Meza Colli, Bassong – Hanne, Târcoveanu, Jobello – Garita. Rezerve: Straton, Boubacar, Calcan, Dobrosavlevici, D. Croitoru, M. Constantin, Bertrand, Brendon. Antrenor: Marius Croitoru