Dezvăluirea momentului despre Dennis Man! Italienii sunt la picioarele fotbalistului român. Edi Iordănescu, direct vizat

Dezvăluirea momentului despre Dennis Man! Italienii sunt la picioarele fotbalistului român. Asta după ultima evoluţie a acestuia în tricoul Parmei. Tricolorul a fost din nou important pentru echipa sa.

Parma a învins cu 3-0 echipa Bari în meciul din turul al doilea al Cupei Italiei, în deplasare. Românul a făcut un nou meci bun. Dennis Man a fost printre remarcaţi.

Dezvăluirea momentului despre Dennis Man!

Atacantul Dennis Man a închis meciul în minutul 75, cu o executie cu călcâiul. În minutul 57 al meciului, clubul ”gialloblu” a postat un mesaj pentru român: ”Acest Man produce haos! Va fi următorul marcator? Sperăm!”, iar după golul românului din minutul 75 a mai apărut un mesaj scurt: ”V-am spus!”.

”Ce ‘barbarie’! Dennis Man, cu un golazo pe care vrei să-l vezi iar și iar”, a scris DAZN.

”Vrea să fie mereu protagonist, așa cum a arătat-o și în pregătire. În prima repriză, a trebuit să coboare mult și a făcut-o. În partea a doua, a creat patru ocazii mari de a marca, dar a ratat, până la acel călcâi. A inventat golul de 3-0”, a scris Parma.

După calificarea în Cupa Italiei, pentru Parma urmează debutul în Serie B. Pe 20 august, de la ora 21:30, Parma joacă pe teren propriu cu FeralpiSalo.