Derby cu scandal pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-Rapid. Arbitraj de judeţ al lui George Găman

Derby cu scandal pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-Rapid. Arbitraj de judeţ al lui George Găman. a fost un adevărat război înaintea meciului, dar partida în sine a fost una slabă.

Oamenii lui Cristiano Bergodi au fost de nerecunoscut pe Arena Naţională. Au jucat la fel de slab ca în primele 65 de minute în meciul cu FCU Craiova.

S-a terminat Dinamo-Rapid

Rapidiştii lui Cristiano Bergodi au jucat foarte slab în prima repriză. Dinamo a avut ocazii mai multe, prin Abdallah sau Gregorio. Totuşi, oaspeţii au deschis scorul în minutul 44, prin Papeau.

A fost 1-1 la pauză după ce Abdallah a înscris cu călcâiul. Dinamo a continuat jocul bun şi în partea secundă, dar nu s-a lipit la gol. Totuşi, centralul George Găman şi Ovidiu Haţegan din VAR au intrat şi ei în joc.

Nu înainte ca meciul să fie întrerupt 3 minute după mai multe petarde aruncate în teren. prima dată, au judecat greşit duelul dintre Rrahmani și Velkovski. A fost penalty, dar neacordat. Câteva minute mai târziu, Cristi Costin a pus mâna pe minge în careu, dar nici aici nu s-a dat lovitură de pedeapsă. Între aceste faze, Dinamo a avut ocazii dar nu a reuşit să marcheze.

Contrar cursului jocului, Burmaz a făcut 2-1 pentru Rapid în ultimul minut al meciului. Scor final Dinamo-Rapid 1-2 şi giuleştenii urcă pe locul secund, după o nouă victorie norocoasă. De partea cealaltă, echipa lui Zeljko Kopic încasează o nouă înfrângere şi e, în continuare, pe loc retrogradabil în Superliga.

Dinamo – Rapid, echipe de start:

Dinamo: Golubovic – Lucas, Velkovski, Homawoo – De Moura, Ilic, Pavicic, Amzăr – Abdallah, Gregorio, Politic
Rezerve: Railean, D. Iglesias, M. Irimia, P. Neagu, A. Bani, R. Grigore, Dr. Irimia, Milanov, Cr. Costin, Ghezali, Patriche
Antrenor: Zeljko Kopic

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Braun – Hasani, Al. Albu, Djokovic – Papeau, Rrahmani, El Sawy
Rezerve: Drăgia – Dr. Grigore, I. Cristea, Borza, Bădescu, Oaidă, Bamgboye, Al. Ioniță II, Cîrjan, Burmaz, Soni
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad), Arbitru AVAR: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare)