Dennis Man are Italia la picioare! Performanță incredibilă pentru internaționalul român. Edi Iordănescu trebuie să știe

Dennis Man are Italia la picioare! Performanță incredibilă pentru internaționalul român. Edi Iordănescu trebuie să știe. Man are parte de un sezon excelent la Parma, formația care se află pe primul loc în Serie B.

Dennis Man (25 de ani) a înscris, din nou, pentru formația Parma, în duelul cu Lecce din Cupa Italiei, scor 4-2, astfel că echipa internaționalului român a reușit să se califice în optimile Cupei italiei.

Dennis Man are Italia la picioare

Man a fost introdus pe teren în minutul 55 al duelului, în vreme ce Valentin Mihăilă (23 de ani) a fost integralist, pentru prima dată în actualul sezon.

Pentru Parma au marcat Sohm (9) și Bonny (29). Gazdele au înscris după pauză, grație lui Piccoli (54) și Strefezza (76). În prelungiri, Pongracici a trimis balonul în propria poartă (90+5). Mai apoi, Dennis Man a reușit să închidă tabela în minutul 90+7, din penalty.

În optimi, Parma va evolua cu Fiorentina, gruparea de pe locul 6 din Serie A.

Dennis Man are parte de un sezon excelent la Parma, el marcând 7 goluri și dând o pasă decisivă în 10 partide jucate, în toate competițiile.

„Cruciații” se situează pe primul loc în Serie B, cu un total de 26 de puncte, la 5 puncte distanță de Venezia, formația de pe locul secund.