De ce a făcut Dan Petrescu criză de nervi în direct, după victoria cu UTA: `Ne anulează golul, nu cred că a fost fault! Totul împotriva noastră! Nu am fost niciodată avantajați!`

Dan Petrescu a fost ca un vulcan în timpul meciului CFR – UTA, 2-1. Ca un leu în cușcă s-a agitat și până la urmă, centralul Lucian Rusandu l-a penalizat cu cartonaș galben, pe finalul partidei. Petrescu a fost agitat și după ce s-a fluierat finalul și punctele au rămas în Gruia.

„Dacă derulăm fazele… prima dată ai penalty, ratăm. După, ne anulează golul, unde nu cred că a fost fault. Lui Burcă i s-a făcut rău, e la spital acum. La pauză mă întrebam ce mai poate să urmeze. Prima acțiune din meci a celor de la UTA, gol. Camora ratează singur cu portarul după care Maglica e eliminat.

S-au întâmplat toate episoadele împotriva noastră. Spiritul băieților a fost fantastic, dar nu înțeleg de unde atâta ghinion. Dacă era 3-0 la pauză nu se supara nimeni.”, și-a început tirada Dan Petrescu, la flash interviu, la Digi Sport.

”Problema e că Farul câștigă tot timpul!”

”Victorie cu suferință pe final pentru că am jucat în 10, că altfel nu aveam probleme. Fiecare antrenor poate să spună ce vrea. Să-mi spună și mie o fază unde am fost avantajați. Nu am fost niciodată avantajați, în nicio fază, niciodată. Dacă vine cu o fază decisivă atunci da, o să recunosc, arbitrul a fost sub orice critică.

Eu zic că echipa are foarte multe puncte, am făcut un campionat nu excelent, dar foarte bun. Problema e că Farul câștigă tot timpul, e ca în Italia, unde Napoli face la fel.

Farul a făcut un sezon excelent pentru că nu a avut cupele europene. Noi avem vreo 20 de meciuri în plus jucate. Azi l-am pierdut și pe Maglica, pe Malele, Birligea, să vedem cum facem”, a mai spus Petrescu, la finalul partidei.