Dan Şucu s-a dezlănţuit! Avertisment pentru cei de la Rapid, după eşecul cu U Cluj. Ce le-a transmis jucătorilor lui Cristiano Bergodi

Dan Şucu s-a dezlănţuit! Patronul formației din Giulești a lansat un avertisment pentru cei de la Rapid, după eşecul înregistrat în fața celor de la U Cluj. S-a aflat ce le-a transmis jucătorilor lui Cristiano Bergodi.

Acționarul majoritar al grupării de lângă Podul Grant și-a exprimat dezamăgirea în legătură cu eșecul suferit de formația sa în partida cu U Cluj, scor 2-3.

Dan Şucu s-a dezlănţuit

Dan Șucu a mărturisit că nu se aștepta ca rezultatul să fie acesta, mai ales că Rapid a condus cu 2-0 până în minutul 40, atunci când Daniel Popa a reușit să înscrie primul gol pentru formația clujeană.

„De când am intrat în fotbal, de când am intrat în fenomen, de când am venit aici la Rapid, nu mi s-a mai întâmplat niciodată așa ceva. Să conducem cu 2-0 în Giulești și să pierdem cu 3-2. N-a fost o senzație plăcută. Trebuie să recunosc asta. Probabil, în fotbal ca și în viață, pentru toate există un început.

Dacă mă așteptam să întoarcă U Cluj rezultatul? Pot să spun doar atât: Doamne ferește, nu! Nu credeam că o să pierdem cu 3-2 mai ales în fața suporterilor noștri minunați care au făcut o atmosferă fantastică. Asta e. Mergem mai departe. Nu știu cum, am avut un presentiment la 2-0, m-am rugat să nu luăm gol până se termină prima repriză. Știți că nu intru în chestiuni tehnico-tactice, dar parcă am avut așa, parcă un simț care mă avertiza că nu e bine să luăm gol”, a spus Dan Șucu, potrivit Fanatik.

Dan Șucu: „E o senzație ciudată, pe care sper să nu o mai trăiesc”

Mai mult, patronul de la Rapid a recunoscut că a avut mari emoții la acest meci, el sperând că formația sa va încheia prima repriză cu scorul de 2-0, lucru care nu s-a întâmplat.

„M-am uitat chiar febril la ultimele minute. M-am rugat să intrăm cu două goluri avantaj la pauză. Cred că acel gol pe care U Cluj l-a înscris ne-a încurcat rău de tot. Pentru că au intrat la pauză cu un moral mai bun. Acel gol a fost foarte rău pentru noi. Cred că dacă nu l-am fi primit altul era rezultatul acestei partide.

Mergem mai departe, asta este situația, am învățat-o și pe asta, v-am spus, eu o senzație așa amestecată, nici nu știu cum să vă spun. Parcă nici îți vine să crezi, să pierzi după ce ai condus cu 2-0. Nu știu dacă e neapărat șoc. E o senzație ciudată pe care sper să nu o mai trăiesc mult timp de acum încolo în Giulești”, a adăugat Dan Șucu, potrivit sursei citate anterior.