Cristiano Bergodi s-a dezlănțuit! Italianul s-a enervat cumplit după înfrângerea cu U Cluj: ‘Lipsă de maturitate’ + De ce a pierdut Rapid pe propriul teren

Cristiano Bergodi s-a dezlănțuit! Italianul s-a enervat cumplit după înfrângerea cu U Cluj.

Clujenii s-au impus cu scorul de 3-2 în fața Rapidului, după ce au fost conduși cu 2-0. Echipa condusă de Bergodi a ratat șansa de a urca pe locul doi în Supeliga.

„Probabil lipsă de maturitate am picat testul. De la 2-0 nu se poate pierde. E un rezultat periculos așa se spune. Trebuia să jucăm altceva față de ce am jucat. O primă repriză doar pe contre una noi, una ei, una noi, una noi. Nu se poate așa ceva.

Prea multe ocazii am lăsat. Ne-am dezechilibrat, nu se poate să luăm un astfel de gol pe contraatac, acasă.

Eu sunt vinovat pentru că sunt antrenor. Dar băieții trebuie să învețe din greșeli.

În a doua repriză ei au avut o ocazie mare după 20 de secunde, nu se poate așa ceva. Înseamnă că am rămas în vestiar.

Am fost dezechilibrați. Am lăsat spații și au venit golurile. Când încasezi trei goluri, după ce ai condus 2-0, asta poate ucide pe oricine. Trebuie să înveți din greșeli. Trebuie să joci cu echilibru. Altfel, echipa adversă te pedepsește”, a declarat italianul pentru Digi Sport.