Dan Nistor a dat din casă. Ce a făcut Ioan Ovidiu Sabău la pauză + Mesaj ironic pentru giuleșteni. Va ieși un mare scandal

Dan Nistor a spus adevărul. S-a aflat ce a făcut Ioan Ovidiu Sabău în pauză. Mesajul ironic pe care jucătorul de la U Cluj l-a transmis suporterilor giuleșteni. Aceștia se vor enerva clar când vor afla.

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău a reușit să se impună în fața celor de la Rapid, cu scorul de 3-2.

Dan Nistor a spus adevărul. S-a aflat ce a făcut Ioan Ovidiu Sabău în pauză

Dan Nistor a avut un mesaj important la finalul partidei pentru echipa lui și este de părere că suporterii Rapidului sunt cei mai tari, „departe de Liga 1”.

Jucătorul de la U Cluj a dezvăluit mesajul pe care tehnicianul echipei l-a transmis în pauza dintre reprize.

„A fost un meci destul de greu, cu un public senzațional. Din punctul meu de vedere este publicul cel mai tare, departe de Liga 1.
Practic am avut acele trei ocazii, la 0-0, nu am înscris. Au înscris ei două goluri din două greșeli ale noastre. Cred eu că golul pe care l-am marcat pe finalul primei reprize, ne-a ajutat, ne-a ridicat moralul foarte mult pentru repriza a doua. La pauză am fost puțin, să zic așa, muștruliți de Mister. Ne-a spus să fim noi echipa aia care am fost și până acum. Cred că trebuie să lucrăm mai mult la finalizare. Ratăm mult

E greu, am o vârstă destul de înaintată, sunt un jucător cu experiență. M-am motivat, să zic așa, în mine. Am zi că trebuie să trec peste această ratare și cu ajutorul colegilor, cu ajutorul antrenorului, am trecut peste.

(nr. convocare la națională) Eu sincer îmi doresc foarte mult să îmi ajut echipa, dacă va fi să fie o convocare cu atât mai bine. Dar în primul rând lucrez la echipa mea, pentru ca e foarte important. Vreau să îmi ajut echipa să urce în clasament, merită! Din punctul meu de vedere această echipă merită, acest oraș merită.

Nu câștigă multe echipe aici, de aceea este o victorie de moral, o victorie bună”, a spus Dan Nistor la finalul partidei, în direct la Digi Sport TV.