Cristiano Bergodi nu mai are viitor la Rapid! Italianul, contestat dur de suporteri. Se aşteaptă demisia italianului

Cristiano Bergodi nu mai are viitor la Rapid, după înfrângerea fără drept de apel suferită cu CFR Cluj! Italianul a fost contestat dur de suporteri care îi cer demisia italianului. Prima voce din Giuleşti care vorbeşte despre demisia tehnicianului.

Tehnicianul Cristiano Bergodi nu mai are nimic de spus în fața suporterilor și a conducerii. Scorul dureros din partida cu CFR Cluj a fost greu de digerat pentru toți. Nu se știe nimic despre viitorul său la echipă.

Cristiano Bergodi nu mai are viitor la Rapid!

Modul în care Rapid a pierdut derby-ul cu CFR Cluj de pe teren propriu, scor 1-4, din etapa a treia a play-off-ului Superligii, a fost unul dur. Jocul prestat de alb-vișinii a fost mult sub așteptările publicului. Oaspeții au deschis rapid scorul în minutul 3. Aceștia nu s-au oprit și au mai marcat imediat în minutul 8, 38 și 45+1.

La pauză, suporterii foarte deranjați de ce au văzut în teren, au cerut demisia antrenorului italian. Imediat după meci, liderul galeriei giuleștene, Gigi Corsicanu a transmis un mesaj care îl viza direct pe Cristiano Bergodi și anume să plece de la Rapid.

„Patronul decide dacă trebuie să plece Bergodi. Nu vreau să influențez. S-a scandat demisia, într-adevăr. Îl respect pe Cristiano, dar e de bun simț ca după o asemenea umilință să ridice mâna și să își continue drumul. Să rămână doar cu sufletul alături de Rapid. Nimeni nu îi sare la gât, eu zic ce cred că ar trebui să facă. Uitați și acum, cu Adi Mutu, după meciul cu Corvinul. E chestiune de bun simț, așa ar fi normal să facă și domnul Bergodi. Nu îi cer eu demisia, zic cum ar fi moral.

Când ajungi să fii umilit, trebuie să se gândească la o variantă de genul ăsta”, a declarat Corsicanu, conform Fanatik.

Rapid București ocupă locul 4 în play-off-ul din clasamentul Superligii, cu 28 de puncte.