Cristiano Bergodi, făcut praf! Anghel Iordănescu nu s-a mai abținut. Anunț clar după umilința încasată de Rapid

Cristiano Bergodi, făcut praf! Fostul selecționer, Anghel Iordănescu nu s-a mai abținut. Anunț clar după umilința încasată de Rapid pe teren propriu în fața celor de la CFR Cluj. Giuleştenii au pierdut, scor 1-4.

Rapidul lui Cristiano Bergodi nu a avut replică în Giulești. Nimeni nu se aștepte la un rezultat categoric din partea CFR-ului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-4. Criticile au început să apară imediat după finalul partidei.

Cristiano Bergodi, făcut praf!

Anghel Iordănescu a răbufnit sâmbătă seară, în etapa 3 a play-off-ului din Superliga României dintre Rapid și CFR Cluj 1-4. Acesta consideră că lupta pentru titlu e ca și încheiată și o vede pe FCSB campioană în sezonul 2023-2024.

După numai 8 minute, CFR Cluj o conducea pe Rapid cu 2-0, prin golurile înscrise de Daniel Bîrligea. Șocul a continuat spre uimirea tuturor. Același Bîrligea a reușit hat-trick-ul în minutul 37. În prelungirile primei reprize a marcat și Manea.

Rapid a reușit să înscrie golul de onoare în fața propriilor fani prin Albion Rrahmani în minutul 81. La finalul partidei, Anghel Iordănescu s-a declarat șocat de ultimele rezultate înregistrate în fotbalul românesc și a lăsat de înțeles că îi este aproape imposibil să facă o analiză obiectivă cu privire la cele întâmplate în Giulești.

Rapid a învins-o pe FCSB cu 4-0, CFR Cluj a pierdut cu 0-4 în Cupa României contra Corvinului Hunedoara, iar acum Rapid a fost zdrobită pe teren propriu de CFR, 1-4, rezultate care debusolează toată suflarea fotbalului.

”Acum câteva etape, dacă nu mă înşel, Rapidul, pe Arena Naţională, a zdrobit FCSB-ul. Acum câteva zile, CFR-ul a fost zdrobită de Hunedoara, iar acum vine la Bucureşti şi zdrobeşte Rapidul. Este o victorie meritată a CFR-ului, a jucat mai bine, a controlat jocul. Şi-a creat ocazii, dar nu mai poţi să analizezi, să înţelegi fotbalul românesc şi în mod special Rapiduleţul. În primul rând este o problemă de mentalitate, de profesionalism. Jucătorii noştri suferă la capitolul mentalitate”, a spis fostul selecționer.

Cristiano Bergodi a fost ironizat subtil de Anghel Iordănescu și a transmis că lupta pentru titlul din Superliga e deja decisă: FCSB, cu Gigi Becali antrenor, va fi campioană anul acesta.