Cristiano Bergodi face dezvăluirea nopţii! Cum a reuşit Rapid să o învingă pe FCSB: ‘A fost meciul perfect’ + Ce obiectiv au giuleştenii în play-off

Cristiano Bergodi face dezvăluirea nopţii! Tehnicianul italian a recunoscut prin ce modalități a reuşit Rapid să o învingă pe FCSB, pe Arena Națională. S-a aflat ce obiectiv au giuleştenii în play-off.

Cristiano Bergodi, o primă reacție după victoria la scor contra vicecampioanei! Italianul este în al nouălea cer, după 4-0 cu FCSB. A fost spectacol sâmbătă seară.

Cristiano Bergodi face dezvăluirea nopţii!

Final incendiar pe Arena Națională! Giuleștenii lui Bergodi au dat de pământ cu FCSB. Patru goluri și toate înscrise de către Rapid.

Bergodi a oferit o primă reacție, în urma victoriei grandioase obținute sâmbătă seară.

”A fost meciul perfect. Pentru a bate FCSB trebuia să facem un meci perfect. L-am făcut. A fost o victorie frumoasă. Am dat şi 4 goluri. Nu credeam că poate fi aşa frumos meciul. Din punct de vedere tactic eu cred că am jucat foarte bine. Am acoperit bine spaţiile. I-am blocat pe Coman şi pe Olaru.

Nu s-au mişcat deloc. Ei au echipă foarte bună, merită primul loc. a jucat echipa foarte bine şi cine a intrat de pe bancă a jucat foarte bine. Echipa e schimbată total. De la meciul cu CFR Cluj se vede că suferim mai puţin. Echipa e foarte bună şi dacă stăm cu picioarele pe pământ, să nu entuziasmăm.

Să sătm cu picioarele pe pământ şi să ne îmbunătăţim. Cred că anul ăsta sau cel viitor trebuie să luăm titlul. Încercăm şi în acest an, vedem. Vreau şi îmi doresc să iau un titlu în aceşti doi ani cât am contract la Rapid!”, a spus Bergodi, conform digisport.ro.

Iacob, mijlocașul lui Cristiano Bergodi, a deschis scorul pe Arena Națională, în minutul 33 al primei reprize. Rrahmani a bifat o dublă în poarta liderului Superligii, atât la începutul, cât și pe finalul reprizei secunde. Krasniqi a sigilat partida, iar tabela de marcaj a afișat scorul final, 4-0 pentru Rapid!