Final nebun pe Arena Naţională! S-a terminat Rapid-FCSB. Oamenii lui Elias Charalambous nu au avut nicio şansă

Final nebun pe Arena Naţională! S-a terminat Rapid-FCSB. Oamenii lui Elias Charalambous nu au avut nicio şansă în derby-ul din ultima etapă a sezonului regulat din Superliga. Liderul a încasat-o grav.

Oamenii lui Elias Charalambous au fost de nerecunoscut pe Arena Naţională. Au încasat o înfrângere drastică.

S-a terminat Rapid-FCSB

Meciul de pe Arena Naţională a fost echilibrat până pe finalul primei părţi. Atunci, oamenii lui Cristiano Bergodi au deschis scorul prin Paul Iacob. A fost al treilea meci consecutiv în care fundaşul a marcat împotriva celor de la FCSB.

Oamenii lui Elias Charalambous au sperat să revină pe tabelă în partea secundă. Totuşi, tot giuleştenii au marcat prin Rrahmani în minutul 54′. Scorul a luat proporţii după reuşita lui Krasniqi din minutul 74. S-a făcut 4-0 după ce Rrahmani a marcat în minutul 82. Scor final Rapid-FCSB 4-0 şi giuleştenii se apropie la 9 puncte de FCSB la finalul sezonului regulat. După înjumătăţire va mai rămâne o diferenţă de 4 puncte.

Rapid – FCSB, formații de start:

Rapid: Aioani – Braun, Săpunaru, Iacob, Bădescu – Hromada, Hasani, Oaidă – Krasniqi, Rrahmani, Papeau
Rezerve: Drăghia – Borza, I. Cristea, Dr. Grigore, Djokovic, Al. Albu, Petrila, Funsho, El Sawy, Cîrjan, Burmaz, Onea
Antrenor: Cristiano Bergodi

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Ov. Popescu, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Lixandru – Oct. Popescu, Al. Băluță, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Miculescu, Pandele, Luis Phelipe, Antwi, Chiricheș, M. Toma, M. Laszlo, M. Manolache, Alhassan, D. Popa
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Arena Națională.
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad). A1: Mircea Grigoriu (București), A2: Sebastian Gheorghe (Suceava).
Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București). Asistent VAR: George Neacșu (Câmpulung Muscel)