Cosmin Olăroiu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf propria echipă după umilinţa din Supercupă. Ce l-a scos din minţi pe antrenorul român

Antrenorul român a ratat un nou trofeu. Al-Sharjah a pierdut finala cu Al-Ahli Dubai din Supercupa Emiratelor Arabe.

Cosmin Olăroiu s-a dezlănţuit! Şi-a făcut praf propria echipă

Cosmin Olăroiu s-a enervat cumplit după ce Al-Sharjah a pierdut, scor 2-6, în fața celor de la Al-Ahli Duba, în finala Supercupei Emiratelor Arabe.

Al-Sharjah a condus cu 2-0, dar a rămas în inferioritate numerică și elevii românului au cedat.

Oli a fost foarte dezamăgit de prestația jucătorilor săi pe care i-a făcut praf după meci.

”După ce am reușit să marcăm de două ori, în loc să marcăm golul trei și apoi golul patru, Supercupa s-a transformat într-o tragedie pentru noi și am cedat.

Le-am făcut cadou un penalty și am jucat în inferioritate numerică. Apoi, golurile lor au fost toate cadouri, pasele au venit din partea noastră”, a spus Cosmin Olăroiu.

Echipa antrenată de Olăroiu a condus după 26 de minute cu 2-0. Golurile au fost marcate de Camara (minutul 8) și Marega (minutul 26). Salim a fost eliminat însă în minutul 32, și totul s-a schimbat.

Al Ahli a restabilit egalitatea rapid prin Carabia (minutele 36 și 43). Apoi a marcat Al Ghassani. După pauză au mai marcat Mateusao (minutul 68), Suhail (minutul 79) și Yuri (minutul 88).