Alertă la Sepsi după umilinţa cu FCSB! De ce se teme rivala vicecampioanei: ‘Este îngrijorător’

Alertă la Sepsi după umilinţa cu FCSB! S-a aflat de ce se teme rivala vicecampioanei.

Covăsnenii au pierdut meciul cu FCSB din etapa a 10-a Superligii, scor 2-5.

Cei care au înscris în această partidă au fost Pavol Șafranko (minutul 51) și Isnik Alimi (minutul 60) de la Sepsi, respectiv Adrian Șut (minutul 6), Darius Olaru (minutul 11), Florinel Coman (minutul 57), Octavian Popescu (minutul 69) și Damjan Djokovic (minutul 75) pentru roș-albaștri.

Alertă la Sepsi după umilinţa cu FCSB

După duelul disputat la Sfântu Gheorghe, Cosmin Matei (31 de ani) și-a exprimat dezamăgirea cu privire la eșecul suferit de formația sa.

„Este o înfrângere dureroasă, o diferență mare de scor. Am încercat să revenim în joc, să egalăm, din păcate nu am reușit și s-a terminat cum s-a terminat.

Am început practic de la 2-0 pentru adversari, au fost două goluri de calitate din partea lor, două execuții frumoase. Am încercat să revenim, dar este destul de dificil mental să-ți impui jocul de la 2-0 pentru adversari.

Consider că a doua repriză am început-o bine, am marcat, am arătat puțăn reacție, dar nu a fost suficient pentru a ține un rezultat bun. Cred că la golul 4 al lor era destul de clar că e foarte greu să facem ceva. Ne-au tăiat elanul.

Îngrijorător este că nu am putut să-i dominăm mai mult fizic, luând în considerare că ei au jucat și joi la Sibiu. Fiecare dintre noi trebuie să fie conștient de prestația lui, să-și facă o analiză. Jucăm încă 4 meciuri în deplasare, o să fie dificil”, a spus Cosmin Matei.