Vestea momentului pentru Novak Djokovic! Cu cine ar putea juca sârbul în finala Turneului Campionilor. Supriză uriaşă în semifinale

Vestea momentului pentru Novak Djokovic! S-a aflat cu cine ar putea juca sârbul în finala Turneului Campionilor. Supriză uriaşă în semifinale. Primul meci al zilei de la Torino a uimit pe toată lumea.

Anunţ incredibil care îl vizează pe Novak Djokovic. Sârbul şi-a aflat posibilul adversar din finala turneului de la Torino.

Vestea momentului pentru Novak Djokovic!

Italianul Jannik Sinner s-a calificat în finala Turneului Campionilor de la Torino. L-a învins, după un meci nebun, pe rusul Daniil Medvedev. au fost trei seturi extrem de disputate. Manşa de debut a fost câştigată de către italian, scor 6-3. Al doilea set a fost şi mai echilibrat. S-a decis în tie-break, acolo unde rusul s-a impus la 4. În decisiv, Medvedev nu a mai avut nicio şansă.

Italianul a făcut legea şi s-a impus cu un categoric 6-1. Meciul de la Torino a durat două ore şi 25 de minute. Italianul în vârstă de 22 de ani, aflat pe locul 4 mondial, va juca în prima sa finală de Masters. Acolo va avea parte de un adversar uriaş, indiferent cine se va impune în a doua semifinală din Italia. Aceasta îi va pune faţă în faţă pe Novak Djokovic şi Carlos Alcaraz, care îşi dispută semifinala de la ora 22:00.