Vestea momentului despre Nicuşor Stanciu! Ce a făcut căpitanul tricolorilor în duelul cu echipa lui Cristiano Ronaldo. Edi Iordănescu trebuie să ştie / Video

Vestea momentului despre Nicuşor Stanciu! S-a aflat ce a făcut căpitanul tricolorilor în duelul cu echipa lui Cristiano Ronaldo. Edi Iordănescu trebuie să ştie. O nouă evoluţie apreciată a tricolorului în tricoul celor de la Damac.

Nicuşor Stanciu continuă evoluţiile foarte bune în tricoul noii sale echipe, Damac. De această dată, a fost un meci împotriva marelui Cristiano Ronaldo.

Vestea momentului despre Nicuşor Stanciu!

Damac, echipa antrenată de Cosmin Contra și la care joacă Nicuşor Stanciu, a pierdut, 1-2, cu Al-Nassr, formația lui Cristiano Ronaldo. A fost o partidă care a contat pentru etapa a zecea a primei ligi din Arabia Saudită.

Damac a intrat în avantaj de un gol la pauză. Reușita i-a aparținut lui Georges-Kevin N’Koudou, care a primit o pasă perfectă de la Stanciu. După o recuperare, românul a primit mingea în preajma propriului careu. A avansat câțiva metri și l-a văzut pe Georges-Kevin N’Koudou că sprintează spre poartă.

Internaționalul român nu a stat pe gânduri și a trimis o pasă lungă, care a ajuns fix pe pieptul lui Georges-Kevin N’Koudou. După preluare, camerunezul a făcut câțiva pași și a înscris.

Pentru Stanciu, cumpărat de Damac de la Wuhan Three Towns în septembrie pentru 2.5 milioane de euro, este a treia pasă decisivă reușită în a șasea apariție în Arabia Saudită. Românul a reușit și două goluri, ambele din lovituri libere.

Al-Nassr a ieșit perfect de la cabine și a redus din diferență cu două goluri marcate în patru minute. Vedetele Anderson Talisca și Cristiano Ronaldo au marcat. Scorul a devenit egal în minutul 53, iar patru minute mai târziu Cristiano Ronaldo a înscris golul care i-a adus, în cele din urmă, victoria lui Al-Nassr.