Vestea momentului despre Denis Alibec! Tricolorul face senzaţie la noua sa echipă. Edi Iordănescu trebuie să ştie / Video

Vestea momentului despre Denis Alibec! Tricolorul face senzaţie la noua sa echipă. Execuția care i-ar putea asigura locul în lotul ce va fi trimit convocat la Campionatul European 2024. Edi Iordănescu trebuie să ştie.

Denis Alibec are Quatar-ul la picioare! Românul a făcut senzație în cadrul ultimului duel al celor de la Muaither.

Vestea momentului despre Denis Alibec!

Denis Alibec a marcat senzațional, din nou, pentru Muaither! Românul face orice pentru convocarea la echipa națională a României, care s-a calificat la EURO 2024.

Alibec a marcat în partida directă cu Al-Wakra, duel ce s-a disputat în cadrul etapei 12 a campionatului qatarez. Formația românului a început partida cu stângul. Oaspeții au înscris încă din primele momente ale duelului, prin Mazeed și Boussafi, în minutele 2, respectiv 5.

Alibec a marcat în minutul 30. Acesta a primit o centrare pe jos și a trimis balonul-rachetă, direct în poarta adversarilor.

Execuția românului a făcut furori pe rețelele de socializare.

Muaither a mai înscris în minutul 34, printr-un penalty finalizat cu succes de către El Hassouni. Tabela de marcat a ilustrat scorul final de 4-2 pentru rivala formației românului.

În urma acestei reușite, Alibec a bifat 4 goluri marcate în cadrul celor 12 partide disputate.

Conform Transfermarkt, românul internațional are o cotă de piață în valoare de 800.000 de euro.