Denis Alibec a dat lovitura! Dezvăluirea momentului despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Denis Alibec a dat lovitura! Dezvăluirea momentului despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Atacantul echipei naţionale şi-a intrat în forma pe care o visează selecţionerul României.

Denis Alibec a reuşit un meci foarte bun pentru echipa sa în faţa granzilor de la Al Arabi, una dintre cele mai tari echipe din Qatar.

Denis Alibec a dat lovitura!

Denis Alibec a marcat un gol pentru Muaither SC, în remiza 2-2 cu Al Arabi. A fost un meci din runda cu numărul 11 a primei ligi din Qatar. Atacantul tricolorilor a reuşit al treilea gol în prima ligă a Qatarului, în tricoul noii sale echipe. Din păcate, reușita sa nu a fost suficientă nici de această dată pentru Muaither SC.

În prelungirile primei reprize, când formația lui era condusă cu 1-0 de Al Arabi, Alibec a pornit într-o acțiune solitară de presing. A forțat greșeala fundașului central și l-a executat cu mult calm pe portarul Jasem Al Hail.

Muaither a mai punctat o dată, în minutul 89, dar n-a reușit să țină de avantaj. a fost egalată la ultima acțiune a partidei de echipa unde au fost titulari Verratti și Rafinha, foste staruri din Liga Campionilor.

Formația lui Alibec rămâne cu o singură victorie în prima ligă a Qatarului. Este penultima clasată, cu doar 6 puncte obținute în 11 etape. Runda viitoare, pe 20 decembrie, urmează un alt test complicat, acasă, contra lui Al-Wakra, ocupanta locului 3.