Vestea momentului despre David Popovici! Campionul român, în formă maximă. Două reuşite importante pentru sportiv

Vestea momentului despre David Popovici! Campionul român, în formă maximă. Două reuşite importante pentru sportiv. Totul s-a întâmplat înaintea unei competiţii foarte importante, Campionatul Mondial.

David Popovici a făcut legea la competiţia la care a participat. A câştigat şi cele două curse în care a concurat duminică la ”Memorialul Michel Bally – ediţia 33”. Totul s-a întâmplat la Nyon, în bazin de 25 de metri.

Vestea momentului despre David Popovici!

David Popovici e în formă maximă înaintea Campionatelor Mondiale. Elevul antrenorului Adrian Rădulescu s-a impus la 100 de metri liber (47,22 secunde) şi la 50 de metri liber (21,83 secunde).

În prima zi a competiţiei, David Popovici câştigase cursele de la 400 şi 200 m liber. Competiţia a fost una de pregătire în vederea Campionatelor Europene de înot în bazin de 25 m, care vor avea loc la Otopeni, în luna decembrie.

Această competiţie de la Nyon este una de pregătire în vederea Campionatelor Europene de înot în bazin de 25 m. Acestea vor avea loc la Otopeni, în luna decembrie a acestui an. Campionul nostru vrea să revină în prim planul înotului după ce ultimele competiţii nu i-au mai adus medaliile pe care şi le-a dorit.

Totuşi, Popovici are un mare obiectiv abia pentru anul 2024. Atunci, sportivul român speră să fie în formă maximă la Olimpiada de la Paris. Acolo, David visează să se bată pentru medalii în toate probleme şi să câştige aurul.