Surpriză uriaşă în primul meci al serii din Champions League! Partida decisă în prelungiri. Inter Milano, galop de sănătate în Cehia

Surpriză uriaşă în primul meci al serii din Champions League! Una dintre primele două partide a fost decisă în prelungiri. De partea cealaltă, Inter Milano, a făcut un galop de sănătate în Cehia, cu Viktoria Plzen.

Inter Milano a câştigat, marţi, meciul de la Plzen, cu Viktoria, scor 2-0, în etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor. La Lisabona, Sporting s-a impus cu 2-0 prin două goluri marcat în minutele 90 şi 90+3.

Surpriză uriaşă în primul meci al serii din Champions League!

În grupa C, Inter Milano a învins în Cehia pe Viktoria Plzen cu 2-0. Primul gol a fost marcat de Edin Dzeko, în minutul 20. În minutul 61, Plzen a rămas în zece oameni după eliminarea lui Pavel Bucha în urma unui atac periculos la Barella.În minutul 70 Dumfries a marcat al doilea gol al echipei italiene, stabilind scorul final.

Inter Milano a făcut primele trei puncte în grupă, după ce în etapa trecută a pierdut acasă, cu Bayern. Plzen are 0 puncte şi golaveraj 1-6.

Într-un alt meci, în grupa D, pe Estadio Jose Alvalade, Sporting Lisabona a învins echipa engleză Tottenham Hotspur, cu două goluri marcate în minutele 90 (Paulinho) şi 90+3 (Artur Gomes).