Sorana Cîrstea nu s-a mai abţinut! Dezvăluiri incredibile după victoria fabuloasă din Dubai: ‘E cea mai mare revenire din cariera mea’ + Ce spune despre duelul din semifinale

Sorana Cîrstea nu s-a mai abţinut! Dezvăluiri incredibile după victoria fabuloasă din Dubai. Jucătoarea noastră a recunoscut. Faptul că a revenit de la set şi 1-5 în favoarea adversarei sale e cea mai mare revenire din carieră.

Sorana Cîrstea a dat lovitura în sferturile de finală ale turneului WTA din Dubai. A întors-o pe Marketa Vondrousova şi s-a calificat în careul de aşi al competiţiei.

Sorana Cîrstea nu s-a mai abţinut!

Sorana Cîrstea era în culmea fericirii după ce a reuşit calificarea în careul de aşi al competiţiei. Acolo se va duela pentru un loc în finală cu Jasmine Paolini, locul 26 WTA„E cea mai mare revenire din cariera mea. Set şi 5-1 nu mă gândeam că voi câştiga. Voiam doar să lungesc puţi punctele. Cumva s-a legat.

Am reuşit această victorie, într-un fel sau altul, dar nu mai ştiu cum. Am ani buni de tenis în spate, îmi place să joc la acest nivel înalt. Vreau să îi mulţumesc pe fani. De asta muncesc. Vă mulţumesc pentru susţinere. Văd şi mulţi români în tribune. E important că am salvat 6 mingi de meci. Acum sunt încă în turneu şi mă bucur de acest meci. Nu mă mai gândesc la altceva, la cele 6 mingi de meci”, a spus Sorana Cârstea, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.