Seară nebună în Champions League! S-au marcat goluri pe bandă rulantă în Bayern-Lazio şi Sociedad-PSG. Rezultate complete

Seară nebună în Champions League! S-au marcat goluri pe bandă rulantă în Bayern-Lazio şi Sociedad-PSG. Rezultate complete în primele două meciuri retur din optimi celei mai tari competiţii din Europa.

Nu a fost o seară a surprizelor în Champions League. Primele două optimi s-au terminat conform calculelor hârtiei.

Seară nebună în Champions League!

În Bavaria s-a pus problema echipei calificate doar în primele 38 de minute ale întâlnirii. Bayern a pornit returul cu Lazio în dezavantaj. Pierduse la Roma meciul tur, scor 0-1. A rezolvat însă problema calificării în sferturile Champions League pe finalul primei reprize. Atunci, a marcat două goluri în doar 8 minute.

Kane şi Muller au marcat pe finalul reprizei şi era deja 2-0, scor de calificare. În minutul 66, englezul Kane a dus scorul la proporţii de neprezentare. Soarta calificării era deja decisă.

Şi în Ţara Bascilor, PSG şi-a respectat statutul de favorită. Avea un avantaj lejer încă din tur când câştigaseră cu scorul de 2-0. A fost 2-0 şi în retur. Cei de la PSG şi-au făcut şi returul foarte simplu. Mbappe a deschis scorul după doar 15 minute. Vedeta care va pleca de la PSG la finalul sezonului a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 56. Pe final, bascii au marcat golul de onoare, dar era prea târziu.

Bayern Munchen-Lazio 3-0

Sociedad-PSG 1-2