Seară nebună în Champions League! Barcelona a suferit cu Napoli. Meci pe muchie de cuţit între Arsenal şi FC Porto + Rezultate complete

Seară nebună în Champions League! Barcelona a suferit cu Napoli. Meci pe muchie de cuţit între Arsenal şi FC Porto. A fost manşa retur a încă două optimi din cea mai importantă competiţie intercluburi din Europa.

După rezultatele din prima manşă, ambele meciuri erau cu miză. Porto învinsese pe Arsenal cu 1-0, în timp ce Barcelona şi Napoli terminaseră la egalitate, scor 1-1.

Seară nebună în Champions League!

A fost o nouă seară nebună în Champions League. S-au pus la bătaie alte două locuri în sferturile de finală ale competiţiei. Barcelona pornea cu prima şansă în meciul cu Napoli. Asta după ce fusese 1-1 în Italia.

Catalanii au reuşit să se califice, chiar dacă s-au desprins abia pe finalul meciului. Fermin şi Cancelo au făcut repede 2-0, în minutele 15 şi 17. Italienii au reuşit să revină pe tabelă după reuşita lui Rrahmani din minutul 30. Nu au reuşit să revină pe tabelă. Pe finalul meciului, în minutul 83, Lewandowski a făcut 3-1 şi a încheiat conturile. Astfel, catalanii şi-au asigurat calificarea în sferturile de finală ale competiţiei.

În celălalt meci al serii a fost nevoie de prelungiri pentru a se decide echipa care s-a calificat în sferturi. Trossard a deschis scorul în minutul 41, dar nu a fost de ajuns. S-a intrat în prelungiri.

Nu s-a mai marcat în prelungiri şi s-a ajuns la loviturile de departajare pentru a se decide echipa calificată în sferturi. Wendell şi Galeno au ratat şi Arsenal s-a calificat, cu emoţii, în sfaerturile Champions League.