Seară nebună în Champions League! Barcelona a dat recital cu PSG. Atletico Madrid, meci pe muchie de cuţit cu Borussia Dortmund

Seară nebună în Champions League! Barcelona a dat recital cu PSG. Atletico Madrid, meci pe muchie de cuţit cu Borussia Dortmund. Au fost celelalte două sferturi ale competiţiei, la fel de spectaculoase ca cele de marţi.

A fost o nouă seară cu multe goluri şi extrem de spectaculoasă în Champions League. Capul de afiş a fost disputa dintre Paris St. Germain şi Barcelona.

Seară nebună în Champions League!

Barcelona a început mai bine meciul de la Paris. A şi intrat la vestiare în avantaj, după reuşita lui Raphinha din minutul 37. PSG a început însă perfect partea secundă. A marcat de două ori, la interval de doar trei minute. Dembele şi Vitinha au întors scorul în favoarea gazdelor.

Barcelona n-a renunţat şi a reuşit egalarea prin acelaşi Raphinha, în minutul 62. Christensen, noul intrat a făcut 3-2 pentru Barcelona în minutul 72 şi a adus o victorie uriaşă pentru catalani.

În cel de-al doilea meci al serii, Atletico Madrid a început vijelios disputa cu Borussia Dortmund. De Paul a deschis scorul după doar 2 minute, după gafa de judeţ a oaspeţilor. S-a făcut 2-0 după golul lui Lino, din minutul 32. Haller a redusi din diferenţă pentru nemţi, pe finalul meciului. Astfel, calificarea în semifinale se joacă la retur în ambele meciuri.