Seară nebună în Champions League! S-au marcat 10 goluri în două meciuri. Real Madrid-Manchester City şi Arsenal-Bayern Munchen, dueluri stelare în sferturile de finală ale competiţiei.

A fost o  seară de fotbal la cel mai înalt nivel în Champions League. S-a marcat pe bandă rulantă, dar calificarea se va decide în partidele retur.

Seară nebună în Champions League!

Pe Santiago Bernabeu s-a jucat o partidă uluitoare, cu 6 goluri. S-a terminat 3-3, iar calificarea se va decide în Anglia. Bernanrdo Silva a deschis scorul după doar două minute. Apoi, Real Madrid a revenit pe tabelă. S-a făcut foarte repede 2-1. Ruben Diaz şi Rodrigo au făcut 2-1 în doar două minute.

Băieţii lui Guardiola au revenit în repriza secundă. În decurs de doar două minute au marcat Foden şi Gvardiol cu două şuturi de la distanţă. S-a terminat însă 3-3 pentru că a egalat Valverde în minutul 79. Astfel, calificarea se va decide la retur.

La fel de tare a fost şi disputa dintre Arsenal şi Bayern Munchen. Tunarii au deschis scorul prin Saka în minutul 12. Şi aici Bayern a întors scorul. Gnabry şi Kane din penalty i-au adus în avantaj pe bavarezi. Trossard a stabilit scorul final, 2-2 şi calificarea în semifinale se decide în Germania.