Lovitură totală pentru Gigi Becali! Jucătorul care nu va ajunge la FCSB. A primit interzis

Lovitură totală pentru Gigi Becali! Jucătorul care nu va ajunge la FCSB. A primit interzis din partea patronului din Superliga. Latifundiarul din Pipera şi l-ar fi dorit pe Marius Ştefănescu de la Sepsi, dar nu are nicio şansă.

Gigi Becali primeşte prima lovitură pe piaţa transferurilor. Primul nume de pe listă care a picat este Marius Ştefănescu de la Sepsi.

Lovitură totală pentru Gigi Becali!

Gigi Becali îşi ia adio de la Marius Ștefănescu. Patronul lui Sepsi a insistat că vedeta covăsnenilor nu se va transfera la FCSB. „N-avem nicio ofertă pentru vreunul dintre jucători, nici pentru Ștefănescu n-avem nimic concret. Se interesează mulți, dar nimic concret. FCSB?

Dacă eu zic că nu merge la FCSB, nu merge. Onoarea noastră nu se poate cumpăra. E mai presus de orice. Jucătorul n-are nicio vină, dar sunt 1.200 de alte echipe”, a comentat Dioszegi, în direct la Digi Sport.

Sepsi a fost suspectată de Rapid că s-ar fi înțeles cu FCSB pentru transferul lui Ștefănescu și de aceea n-a jucat împotriva roș-albaștrilor în trei dintre partidele din acest sezon de Superliga.

În ceea ce privește meciul cu CFR (1-2), în care Sepsi a jucat toată repriza secundă în 9 oameni, Dioszegi nu s-a putut abține să nu critice arbitrajul lui Marcel Bârsan. „Cartonașele roșii au fost acordate puțin prematur. Să dai un roșu, ok, dar să dai două în 30 de minute… Nu știu dacă a mai fost vreun meci în care o echipă să fie în nouă după 30 de minute. Am îndoieli la al doilea galben al lui Oroian”, a spus patronul covăsnenilor.

Covăsnenii au rămas fără Oroian în minutul 21, eliminat pentru două „galbene”, iar în prelungirile primei reprize l-au pierdut și pe Florin Ștefan, care a văzut „roșu” direct. Cu toate astea, a rezistat eroic în repriza secundă, fiind îngenuncheată abia în prelungiri, de Muhar (90+6).