Scandal uriaş în Superliga! Gică Popescu a ajuns la capătul răbdării: Acuzaţii grave ale preşedintelui Farului

Scandal uriaş în Superliga! Gică Popescu a ajuns la capătul răbdării. Sunt acuzaţii extrem de grave ale preşedintelui Farului după meciul din ultima etapă. Echipa lui Gică Hagi poate pierde primul loc după egalul cu Voluntari.

Gică Popescu nu s-a mai abţinut şi a făcut afirmaţii grave în direct. Chiar dacă Farul a făcut 1-1 cu Voluntari în ultima etapă, acesta nu a uitat umilinţa cu Hermannstadt.

Scandal uriaş în Superliga!

Gică Popescu susţine că arbitrul Bogdan Dumitrache a greșit intenționat împotriva echipei sale. Totul s-a întâmplat la 0-4 cu Hermannstadt. Sibienii au marcat pentru 2-0 prin Daniel Paraschiv. Reușita a fost însă analizată de arbitrul Bogdan Dumitrache la VAR. S-a invocat un presupus fault la Grameni, înainte ca balonul să ajungă la Paraschiv.

„Centralul” a acordat însă golul. Arbitrul l-a eliminat pe Mihai Popescu, stoperul Farului, în minutul 65, o altă decizie greșită invocată de Gică Popescu. „Meciul de la Sibiu a fost extrem de ciudat. La primul gol a fost o greșeală mare a noastră. La al doilea, fault cât casa de mare în atac, la Grameni. Ca arbitru, trebuie să fii și deștept. Dacă te cheamă la VAR, înseamnă că a văzut mai bine. Tu de duci și zici că nu e fault. E rea intenție.

De ce te cheamă la VAR? A văzut de 7 ori VAR-ul. «Bă, e fault, vino că nu e în regulă». Te uiți și dai fault. Apoi a dat și roșu, la fel. Mi se pare exagerat.

În meciul de cupă, cartonaș roșu în minutul doi (n.r. – la Farul – CFR 0-0, Borza fost eliminat de arbitrul Sebastian Colțescu). Eu nu prea cred în coincidențe. Nu știu ce înseamnă asta, dar eu nu prea cred în coincidențe.

Vom vedea ce va fi și în ianuarie. Nu am zis nimic de meciul cu Voluntari (n.r. – 1-1 în etapa 21 din Liga 1), acolo nu știu ce s-a întâmplat. Primele 20 de minute din ambele reprize au fost foarte bune, apoi s-a întâmplat ceva”, a declarat Gică Popescu, în direct la Prima Sport.