S-a terminat CS Mioveni-FC Argeș! Prima retrogradată a fost decisă. Nu mai au nicio şansă

CS Mioveni este prima formație retrogradată matematic după ce a pierdut meciul cu FC Argeș, scor 0-2.

Echipa condusă de Vlad Țăran este pe locul 10 cu 11 puncte, în timp ce FC Argeș este pe 8 cu 20 de puncte.

FC Argeș a marcat după doar 8 minute. Crețu a centrat în fața porții, iar mingea l-a găsit singur pe Calcan care a marcat fără probleme. Piteștenii au continuat să aibă ocazii, iar în repriza a doua, Arnold Garita a mărit avantajul echipei sale.

În minutul 69, Liviu Antal a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Arbitrul a avut nevoie de aproape cinci minute pentru a analiza faza.

Mioveni – FC Argeș, echipe de start

CS MIOVENI: Sava – Rădescu, Balaur, Panait, Garutti, Șerbănică – Pop, Căprescu, Guțea – Coșereanu, Buziuc
REZERVE: Bucur, Pedroso, Toma, Militaru, Lixandru, Sno, Carnat, Antal, Rusu
ABSENȚI: Scarlatache, Burnea, Krasniqi (accidentați), Greab (fără drept de joc)
ANTRENOR: Vlad Țăran

FC ARGEȘ: Straton – Tofan, Zebic, Turda, Rizzi – Meza Colli – Crețu, Biri, Șerban, Calcan – Koubemba
REZERVE: Micle, Dobrosavlevici, Brendon, Jakolis, Njike, Pîrvu, Tîrcoveanu, Jobello, Garita
ABSENȚI: Bassong (nerefăcut), Straton, M. Constantin, Vianna, Celestine, Donisa (neincluși în lot)
ANTRENOR: Bogdan Argeș Vintilă
Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Bucureşti) / A1: Marica Mihai Marius (Bistriţa), A2: Vornicu Adrian (Iaşi) / Arbitru VAR: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi), Arbitru AVAR: Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa)