S-a stabilit careul de ași al Champions League! Cu cine vor juca Real Madrid și AC Milan în semifinale. Rezultate complete

S-a stabilit careul de ași al Champions League.

Inter Milano a terminat la egalitate cu Benfica în returul „sferturilor” Champions League, scor 3-3, dar s-a calificat mai departe grație rezultatului din tur. La general scorul a fost 5-3.

Golurile au fost marcate de Barella ’14, L. Martinez ’65, Correa ’78 / Fredrik Aursnes ’38, Antonio Silva ’86 / Musa ’90+5

În semifinale, italienii vor da peste va da peste AC Milan, care a trecut de Napoli cu 2-1 la general.

Fanii celor de la Benfica au făcut spectacol în tribune.

În celălalt meci al serii, Bayern Munchen și Manchester City au terminat le egalitate, 1-1. Englezii au mers mai departe după ce în tur au câștigat cu 3-0.

Golurile au fost marcate de Haaland ’57 și Kimmich ’83.

Norvegianul a ratat un penalty în minutul 37 al meciului, făcându-și antrenorul să-și pună mâinile în cap.

Manchester City va juca împotriva celor de la Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor.

Turul semifinalelor va avea loc pe 9/10 mai, iar returul pe 16/17 mai. Finala este programată pe 10 iunie, la Istanbul, pe Stadionul Ataturk.